طریقه عکاسی با لنز UltraWide گوشی های هوشمند

چگونه با لنز واید Ultra Wide در گوشی های هوشمند عکاسی کنیم

 

گوشی های هوشمند دارای دوربین چندگانه، امکان عکاسی بصورت واید یا گسترده را دارند که برای عکاسی از مناظر باز و ثبت محیط بیشتر بسیار کاربردی می باشد. نکته ای که برای بار اول جلب توجه می کند، گوشه های گرد اطراف عکس می باشد. با رعایت چند نکته می توان عکس های هنری و خیلی زیبا را ثبت کنید و با اشتراک گزاری عکس ها دوستان خود را به وجد آورید.

برای چند نکته عکاسی بهتر با ما باشید:

 

  • سوژه وسط در وسط تصویر باشد؛ برای اینکه عکس در کاملترین وضوح ثبت شود و شکل طبیعی خود را از دست ندهد، همیشه تلاش کنید تا سوژه کاملن در وسط تصویر باشد تا ابعاد سوژه کشیده ثبت نشود. گوشه های تصویر در لنز واید کشیده خواهد بود.

 

  • روی فوکوس سوژه و مناظر اطراف دقت کنید؛ وقتی که هم سوژه و هم مننظره اطراف برایتان مهم هست، تلاش کنید تا با سوژه بیشتر از یک متر فاصله داشته باشید. فاصله کمتر از یک متر، وضوح فاصله اطراف را کم می کند و فقط سوژه جلب توجه می کند.

  • روی انتخاب سوژه دقت کنید. برای عکاسی از مناظر طبیعی و ساختمان ها و ساختارهای خیلی بزرگ (مانند موزه ها و ساختمان های تاریخی) از گزینه اولترا واید استفاده کنید. نتیجه عالی خواهد شد. با توجه به اینکه صحنه گسترده هست، اشخاص در عکس کوچکتر از حالت عادی ثبت خواهند شد. از این امکان استفاده کنید و برای نشان دادن یک محیط بزرگ استفاده هنری بکنید. و برای شرایط عکس آن نیز می توانید عمل کنید؛ برای عکاسی از یک محیط داخلی می توانید به کمک دوربین اولترا واید، تمامی محیط اتاق را در عکس ثبت کنید. مرکز و تقارن را فراموش نکنید.

 

  • عکاسی اولترا واید در شب و محیط های کم نور را فراموش کنید!

دریچه دیافراگم دوربین های عکاسی فوق عریض یا اولترا واید چندان برای دریافت نور کم مناسب نیستند و نتیجه عکاسی خوب نخواهد شد. برای عکاسی در نور کم، امکان عکاسی در شب گوشی خود را فعال کنید تا عکس های واضح با جزییات بالا را ذخیره نمایید.

 

  • ترکیب پانوراما و لنز واید برای گستردگی بیشتر!

اگر می خواهید ابهت یک جنگل را در خاطرات خود ثبت کنید و برای دوستانتان به اشتراک بگذارید، امکان عکاسی پانورامای گوشی خود را فعال کنیدو و با لنز اولترا واید عکاسی کنید.

نکات مهم : گوشی را خیلی آرام حرکت دهید و تکان ندهید. سوژه در وسط باشد و از طراز بودن گوشی خود مطمین باشد. در غیر اینصورت عکاس شما غیر عادی خواهد شد. عکس از سوژه نزدیک هم نتیجه غیر عادی خواهد داشت.

  • دنبال خطوط باشید

استفاده از خط های صاف در محیط عکاسی برای ثبت عکس های تراز شده و طبیعی به کمک شما خواهد آمد، به عنوان نمونه آجرهای ساختمان، نرده و  پنجره به کمک تزار بودن و طبیعی تر بودن عکس شما خواهند آمد

‫5/5 ‫(1 نظر)
اسکرول به بالا

خرید از فروشگاه کاریان همراه

 

گوشی ها و لوازم جانبی اصلی سامسونگ همراه با مدل های زنده برای بررسی 

خرید حضوری و تلفنی از فروشگاه کاریان 

تلفن : 02122500000

آدرس : جردن، بلوار آرش غربی، پلاک33

شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر

پنجشنبه ها  ساعت 9 الی 2 بعد از ظهر

برای مسیریابی به فروشگاه کلیک کنید