تماس با دفتر مرکزی

سوالات متداول

طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری)، در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری، به‌منظور مبارزه سیستمی با قاچاق دستگاه‌های دارای سیم‌کارت و حمایت از واردات قانونی تلفن همراه و حمایت از کاربران آن، توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با همکاری دو وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت و وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شده است.
در این طرح با استفاده از شناسه (IMEI) دستگاه تلفن همراه، گوشی قانونی و منطبق بر استانداردهای ایمنی، سلامت و ضوابط اتحادیه‌های بین‌المللی، وارد کشور شده و از فعال‌سازی تلفن‌های همراه غیرقانونی با مخاطرات سلامتی و گارانتی‌های جعلی جلوگیری به عمل خواهد آمد.
لازم به ذکر است که تمام دستگاه‌هایی که تا قبل از اجرای طرح ثبت تلفن همراه، سابقه‌ای از فعالیت آنها در شبکه رویت شده باشد مانند گذشته، مجاز به دریافت خدمات از شبکه‌های اپراتوری هستند.

همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی)، سامانه‌ای است که در راستای اجرای طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری)، پیاده سازی شده است. در این سامانه، هر دستگاه، تحت مالکیت یک سیم کارت قرار گرفته است. سیم کارت مالک دستگاه، قادر خواهد بود فرایندهای مختلف سامانه همتا از قبیل انتقال مالکیت و … را برای دستگاه انجام دهد.

درگاه‌های ارتباط با سامانه همتا برای انجام فرایند عبارتند از:

– سرشماره پیامکی به شماره 7777
– کد دستوری #7777*
– اپلیکیشن همتا (نسخه اندروید و iOS)
– وب سایت hamta.ntsw.ir
 
برای چگونگی ثبت نام به این صفحه مراجعه کنید.

کد فعالسازی یا رجیستری برروی برچسب اطلاعات گارانتی روی جعبه با پوشش محافظتی حک شده است. در برخی از گوشی ها نیز برروی کارت گارانتی درون جعبه گوشی قرار دارد. محل درج کد برروی کارت را در اینجا ببینید.

خیر به هیچ عنوان؛ تمامی گوشی های تحت گارانتی کاریان همراه طی مراحل قانونی وارد کشور می شوند. در صورت هر گونه پیغام خطا دفتر مرکزی مشکل شما را پیگیری و کد صحیح را اعلام می کند.

برای دریافت کد رجیستری و حل مشکلات ثبت گوشی، از طریق فرم زیر، موارد درخواستی را ارسال نمایید. پس از بررسی، نتیجه از طریق ایمیل ارسال می گردد.

فرم درخواست کدفعالسازی

از دو طریق براحتی میتوان استعلام اصالت گوشی جدید را انجام داد:

1- مراجعه به سایت سامانه همتا و یا شماره گیری کد #7777* در شماره گیر گوشی

2- مراجعه به صفحه چک کردن اصالت گارانتی وب سایت کاریان

توصیه اکید می گردد تا در ابتدا استعلام اصالت گوشی را انجام داده و سپس گوشی را خریداری نمایید.

برای درخواست همکاری می توانید بصورت آنلاین از این صفحه همکاری با ما را شروع کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش مستقیم صحبت کنید:

021-22500000 داخلی 2

اسکرول به بالا