جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گوشی های اندرویدی به سیستم تشخیص زلزله مجهز می شوند.

برگوگل در جدیدترین پروژه ی خود قصد دارد گوشی های اندرویدی را به یک دستگاه تشخیص زلزله در تمامی دنیا تبدیل کند.

توسط این پروژه که گوگل آن را شروع کرده است، گوشی های اندرویدی به یک دستگاه هوشمند هشدار زلزله تبدیل شده، و کاربران را از وقوع زلزله در مناطق نزدیک آگاه می سازد.

در ابتدا گوگل با سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) و دفتر سرویس های ضروری کالیفرنیا (Cal OES) و به کمک برنامه ShakeAlert این پروژه را شروع کرده  که هشدارهای زلزله را به کاربران اندروید در کالیفرنیا ارسال کند.

برنامه ShakeAlert داده های خود را بر اساس لرزه نگارهای نصب شده در زمین برای کاربران ارسال می نماید. حتی چند ثانیه اطلاع یافتن از وقوع زلزله، برای پناه گرفتن زمان کافی می باشد.

به گفته گوگل، این پروژه مختص آمریکا و لرزه نگارهای نصب شده در آمریکا نخواهد بود و با توجه به اینکه تمامی دنیا مجهز به لرزه نگار نصب شده در زمین نیستند،  این سیستم طوری طراحی و پیاده سازی خواهد شد که تمام گوشی های اندرویدی که مجهز به حسگر شتاب سنج هستند، تبدیل به یک دستگاه هشدار زلزله شوند.

بنا بر گفته گوگل، اگر حسگر گوشی، حرکت مشکوکی را تشخیص بدهد، سیگنالی را به سرورهای تشخیص زلزله ارسال کرده و این سرور بلافاصله این اطلاعات را با اطلاعات دیگر گوشی ها در آن منطقه مقایسه  و ترکیب کرده در صورت تشخیص زلزله، بی درنگ پیغام هشدار را به کاربران اندروید ارسال می کند.

برای شروع، گوگل این اطلاعات را در موتور جستجوی خود ارایه می دهد که با جستجوی کلمه earthquake و یا earthquake near me مشخص خواهد شد. پس از آن، پیغام بصورت هشدار برای کاربران ارسال خواهد شد.

 

زمان دقیق از طرف گوگل اعلام نشده ولی گوگل در وب سایت خود گفته که در سال آینده این سیستم در کشورهای مختلف اجرا خواهد شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
اسکرول به بالا

خرید از فروشگاه کاریان همراه

 

گوشی ها و لوازم جانبی اصلی سامسونگ همراه با مدل های زنده برای بررسی 

خرید حضوری و تلفنی از فروشگاه کاریان 

تلفن : 02122500000

آدرس : جردن، بلوار آرش غربی، پلاک33

شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر

پنجشنبه ها  ساعت 9 الی 2 بعد از ظهر

برای مسیریابی به فروشگاه کلیک کنید